Moje služby

Investice a penze

Investování představuje rozsáhlou a náročnou oblast, ve které se vyznat vyžaduje znalost určitých pravidel. Klíčové jsou zde investiční horizonty a na ně přizpůsobené diverzifikované portfolio. Pokud se těmito pravidly budete řídit, můžete dosáhnout, že vaše finance budou efektivně pracovat ve váš prospěch a umožní vám dosáhnout vašich snů, ať už jde o předčasný důchod nebo splnění vašich životních přání.

Rád vám podrobně vysvětlím, jak fungují jednotlivé finanční nástroje jako jsou akcie, dluhopisy, ETF fondy, a poradím vám, jak a do čeho je nejlepší investovat. Díky mé vlastní aktivní investiční činnosti vám mohu nabídnout praktický pohled na to, jak investice fungují a do čeho se vyplatí vložit vaše prostředky.

Zajistím, že vaše investice budou pod neustálým dohledem. Jelikož i já mám v investicích své finance, snažím se být neustále informovaný o dění na trhu a případné změny vás budu ihned informovat. Důvěřujte mi, že vaše finanční cíle jsou pro mě stejně důležité jako mé vlastní.

Příprava na důchod může nabývat různých forem, ať už jde o investování do nemovitostí nebo jiných investic. Mezi oblíbené možnosti patří doplňkové penzijní spoření, které nabízí řadu výhod.

Klíčové výhody zahrnují:

Státní příspěvek – Stát podporuje vaše úsilí o budoucí finanční bezpečnost tím, že přidává 20% k vaší uložené částce. Minimálně je potřeba ukládat 500,- měsíčně a maximální podporu dostanete na úložku 1.700,- měsíčně.

Příspěvek od zaměstnavatele – Zajímalo vás někdy, zda vám váš zaměstnavatel přispívá na doplňkové penzijní spoření? Mnoho firem to nabízí jako zaměstnanecký benefit, takže se určitě vyplatí to zjistit a využít.

Nízké náklady na zřízení a správu – Na rozdíl od spravovaných fondů, doplňkové penzijní spoření je méně nákladné. Ovšem, peníze jsou dostupné bez problémů až ve věku 60 let, což je důležité mít na paměti.

Pokud hledáte ještě méně nákladnou alternativu pro spoření na důchod, můžete zvážit dlouhodobý investiční produkt (DIP), který ale také má určitá omezení.

To, co dělá spoření na důchod tak přitažlivým, je efekt složeného úročení. Čím déle spoříte, tím méně peněz musíte každý měsíc odkládat stranou.

Věříme, že plánování důchodu nemusí být stresující. S těmito informacemi a možnostmi můžete udělat první kroky k zajištění vaší finanční budoucnosti s jistotou a klidem. Pokud máte jakékoliv otázky nebo potřebujete poradit, neváhejte se na nás obrátit. Jsme tu, abychom vám pomohli najít tu nejlepší cestu k vašemu finančnímu zabezpečení.

Inflace je pojem, kterým označujeme pomalý, ale jistý růst cen zboží a služeb v našem každodenním životě. Co to pro nás znamená? Jednoduše řečeno, peníze, které máme v peněžence nebo na účtu, postupně ztrácejí svoji hodnotu. To, co jsme si mohli dovolit koupit dnes, může být za pár měsíců nebo let dražší, a tak za stejnou sumu peněz nakoupíme méně.

Mnoho lidí se obává investovat své peníze, protože se bojí, že o ně přijdou. Tento strach je pochopitelný, ale je důležité si uvědomit, že neinvestováním svých peněz je vlastně ztrácíme jistěji, a to kvůli inflaci. Když necháme své peníze ležet na účtu nebo v hotovosti, jejich kupní síla se postupně snižuje. Z tohoto pohledu je investování jedním z klíčových způsobů, jak se proti inflaci bránit a udržet hodnotu našich peněz.

Je pravda, že investování s sebou nese určitá rizika, ale klíčem je najít správnou rovnováhu mezi rizikem a potenciálním výnosem, a to v souladu s našimi finančními cíli a tolerancí k riziku.

Jak probíhá spolupráce?

Káva

Pojďme si společně udělat chvilku na kávu
v útulném prostředí a probrat, co vás v oblasti financí trápí a co byste si přáli dosáhnout. Všechno si v klidu rozložíme na stůl – vaše obavy, sny
i očekávání.

FinančNí plán

Vytvoření finančního plánu přesně na míru vašim potřebám, abyste mohli co nejrychleji dosáhnout svých snů.

}

Pravidelný servis

Vaše portfolio bude pod naším pravidelným dohledem. Uzavření smlouvy není konec, ale naopak začátek naší vzájemné spolupráce s dlouhodobým výhledem.

Novinky a zajímavosti

Reference klientů

{

Spolehlivý poradce, který poradí, vše srozumitelně vysvětlí, rychle zařídí… a snaží se najít nejlepší řešení pro klienta. Zařizoval nám několik věcí a byli jsme opravdu spokojení – není problém, kdykoliv zavolat…

5
Veronika Fabiánová
{

Myslím, že lepšího člověka v oboru, bychom těžko hledali. Ušetřil nám nemalé peníze. Takže doporučujeme všema deseti

5
Aneta Vítová
{

Dobrý poradce i kamarád. Vyřeší i věci co nezvládnou lidi v ČSOB po dvaceti letech. Povinný ručení , pojistka na dům, životní pojistky , investice … vše u p. Charváta za nejlepší ceny a perfektně sestavené pro jeho klientelu, nikoliv jen pro zisk! DOPORUČUJI A NADÁLE DOPORUČOVAT BUDU!

5
David Hrubý
{

Vybrat si Míru v oblasti financí byla ta nejlepší volba. Nejen, že Vám ušetří spoustu peněz, ale také za Vás všechno vyřeší, všechno Vám vysvětlí a najde pro Vás to nejvýhodnější řešení. Za mě naprostá spokojenost

5
Michala Jarešová
{

Lepšího člověka v oboru jsem nepoznal. Poradí, vysvětlí, upozorní když je nějaká změna.Opravdu se stará a je vidět, že ho to baví. Mohu jen doporučit

5
{

Chtěl bych touto cestou poděkovat Mírovi za opravdu profesionální služby v oblasti financí. Je to člověk na správném místě a hlavně jeden z mála poctivých lidí v oblasti financí a pojistek. Celá rodina již využívá jeho služeb a vždy na 1*. Jsme rádi, že můžeme důvěřovat člověku, který ví co dělá a nemít s těmito službami žádné starosti. 🙂 ještě jednou díky Míro!

5